Letní (podzimní) Tatry

Vyrazili jsme v sobotu 15. září z Bielej Vody na Brnčálku (Chata pri Zelenom plese). První den Kolda něco říkal o lezení, výletech a nějaké další koldoviny, ale po příchodu na chatu jsme to tam zapichli. Někteří se prošli kolem plesa. Slováci zrovna ukončovali nějaké výstupy na tatranské štíty, takže na chatě bylo veselo. V noci se koupali v plesu, zpívali a samozřejmě robili nějaké veselé fotky na fuckbook.

Prvním lezeckým dnem byla neděle:

Chochyn, Marek, Vlasťa a Crazy vyrazili na Čierny štít. Dvouapůlhodinový nástup směr Baranie rohy nám dal celkem zabrat. Dopoledne padla vcelku hustá mlha. Vylezli jsme Stanislawského depresiu. Z vrcholu nebylo vůbec vidět. Pře sestupu jsme dost bloudili, Vlasťa si dal omylem část Motykova komínu dole a zpět. Vrátili jsme se se soumrakem.

Motyčci, Robert a Mikča šli cestu Cez knihu na Žeruchove veže. Pepa si pochvaloval délku přes knihu - spára ve tvaru otevřené knihy. Kolda se Skokanem (Trenérem) vylezli Jihovýchodní pilíř na Žeruchových vežách. Wašek si udělal pěkný výstup na Kolový štít.

Večer jsme strávili, jak už to bývá v Tatrách běžné - uzlování, metodika, zdravověda a tak.

V pondělí šli Kolda, Trenér, Wašek a Vlastik (znovu) na Čierny štít. Puškášův pilier přelezli Wašek a Vlastik vcelku hladce, Kolda se Skokanem dali Stanislawského depresiu zkombinovanou v horní části se Puškášem a všichni vrátili se do setmění nadšení z nádherného výhledu. Počasí ten den bylo výborné.

Crazy a Marek lezli Cez knihu na Žeruchove veže. Začátek je tak pětka s nýtem pár metrů nad zemí. Zprvu pod plotnu, obejít po žebírku a ve 3. délce je právě kniha. Pepa měl pravdu. Je to fajn spára, která se směrem nahoru rozšiřuje, hezké lezení, šedesátka lano je výhoda. Zbytek už je trojko-čtyřková klasika. Jasný sestup se dvojím slaněním. Zarvali jsme tam dvojku friend, takže je pořád k dispozici.

Motyčci vylezli Veberovku na Malý Kežmarák. Mikča s Robertem utekli ve 2. délce a den dorazili sportovním lezením.

Večer jsme se věnovali opět metodice, která se nedopila den před tím.

V úterý jsme sestupovali přes Zadné diery. Večer v hospodě nám to připadalo vtipné. No, byla to delší, ale o to horší cesta. Nakonec suvenýry typu korbáčky a spol. a návrat dom.

Napsal Mára

thn00001.jpg thn00002.jpg thn00003.jpg thn00004.jpg thn00005.jpg
thn00006.jpg thn00007.jpg thn00008.jpg thn00009.jpg thn00010.jpg
thn00011.jpg thn00012.jpg thn00013.jpg thn00014.jpg thn00015.jpg