Jsou víkendy , které by neměly zapadnout mezi těma druhýma a tento prodloužený k nim bezesporu patřil.

Protože jsou všichni zaneprázdněni (ač doufám, že si ještě čas udělají), pár řádků píšu sám a pár fotek ze širokého výběru, které pořídila Mikča nebo my s jejím svolením si dovolím vybrat také sám. Pakliže dostanu i jiný pohled na věc, rád jej sem přidám.

26-28.9.2009

V dopoledních hodinách se autem vydáváme na Slovensko, na skály a skalky okolo Novák.

Prvním cílem je starý lom a v něm cesty, zvané místními Faklové špáry .

Jde o andezitový lom, kde po odřezávání bloků kamene zůstali téměř hladké a téměř svislé stěny rozeklané spárami mnoha velikostí a tvarů. Cesty jsou slušně odjištěné v obtížnosti 6 a více. Kromě nás operovali v romantické krajině ještě nějací Slováci, kteří nám také umožnili sledovat "pěkný" pád s dobrým koncem. Cesty jsou popsané i na skalách. Dali jsme pár 6 a nějakou 7 , něco a někteří  s horním jištěním.

Pozri : http://www.hkprometeus.sk/photogallery/faklove_spary/fakl_spary.htm

 

Po příjemné noci se druhý den vydáváme na Hrádok, další andezitové, tentokrát vícedélkové lezení. S Jarou a Tomem lezem několik cest (? VI+ ,Dračí kút VI-, Vzdušná IV+), Mikča s Davidem dávají cestu Vzdušná IV+,  zkouší Cumel VI- a ?  (připomeňte- opravím)

 

Třetí den zkoušíme námi nenavštívené skalky Bralie - Veĺký vrch. Jde o vápencový skalní masiv poblíž Partizánského. 10-30 m délky cest, dobré zajištění, pevná, neoklouzaná skála s množstvím chytů od madel až po ostrohranné dirky a lišty, kl. IV a víc . Lezem nějaké IV , V, VI, Jara dává nějakou VII a my to po něm přelízáme taky (byla-li to fakt sedma). Parádní lezení a parádní zakončení víkendu.

Víc na : http://www.hkprometeus.sk/pages/prom_novinky.htm

Kolda

 

 

kdo má trpělivost - může prohlížet i další

http://horhod.rajce.idnes.cz/26.-28.9.2009_Slovenske_skaly/#album