Preiner Wand

 

Začátek července. Na slovenském Aladinu je nad Tatrami tmavěmodro, no a modrá není vždy dobrá, do Kanady víza, takže zbývá Rakousko. Třeba Raxy,  A Raxy nejsou jen Hölentall, ale i kopce které jsou kolem. A na některé z nich jdou i vylézt pěkné cesty.

 Mě již dost dlouho lákal Preiner Wand, několik let jsme se tam chystal. Vždycky do toho něco vlezlo a skončili jsme někde jinde. Nakonec  to teď vyšlo a  po sobotě na Hohe Wandu, jsme v neděli vyrazili na Preiner Wand.  Cílem byla cesta Preinerwandplatte  –V(4A0).

Po dvouhodinovém (takovém normálním) tatranském nástupu přes Neuseehütte, jsme po deváté  pod nástupem. Pro Marka, který leze s Pepou a Peťu, který leze se mnou je to  jejich první vícedélková cesta v horách. Cesta není orientačně náročná, od třetí délky  je to velmi pěkné plotnové lezení. A spárky.

 

Díky časnému  vhodně zvolenému  nástupu jsme pod stěnou mezi prvními. Ideální stav. Když jsme ve druhé délce, přižene se pod stěnu dav, který Marek označuje za „západní Moravany“. Zvolili si nástup přes suťovisko, na  který budou asi dlouho vzpomínat.

Po poledni jsme na hoře. Za půl hodiny jsme  na hütte, kde nešoféři lámou pivo  a já suším hubu. Doufám,že pivník na to nezapomene a v patřičný čas to řádně vynahradí.

Pěkná cesta, pěkný den. Ba i výhledy byly a to se počítá.    Pavel & spol