Torres del Paine, Patagonia, Chile  
z e-mailové korespondence
 
 
# > ----- Original Message -----
# > From: "Pavel Čupr"
> To: Pavel Kryze # > Sent: Tuesday, January 15, 2008 8:50 PM
# > Subject: k patagonii # > # > # > Ahoj Pavle # > # > Myslím , že to byl v té Patagonii celkem výkon. I když nebyl vrchol , # > zážitek to byl jistě silný. Nechceš o tom napsat pár řádek na web s nějakýma # > fotkama? My bychom to pak připojili ke zprávě o činnosti. Nevím co k tomu # > víc napsat. Je to jak kdyby se chlap v trabantu(já,my) dívali na okolo # > jedoucí porsche. Já jsem ve stěně nejdýl byl tři dny a měl jsem toho plné # > zuby. Pozdravuj Vevinu a děti. Někdy se ukažte.
# >
# > Zdar Pavel Čupr
#
#
# ------------ Původní zpráva ------------
# > Od: Pavel Kryze
 Předmět: Re: k patagonii # > Datum: 19.1.2008 21:50:39 #
# > Jasně, su pro, jenom najít čas.
# >
# > prozatím něco krátkýho.
# >
# > Koho by nelákalo podívat se tam co se skrývá pod takovým kouzelným názvem # > jako Patagonie. trochu nečekaně jsme měli tuhle příležitost a na nový rok # > jsme se rozhodli tam letět na měsíc a to 14 dní na to. Cíl naší výpravy byl # > jednoznačný: vrátit se živý a zdravý, ať podnikneme cokoli. Jsme se rozhodli # > rozlézt na východní stěně centrální věží Torres del Paine v národním parku # > který nese stejný název, přes cestu riders on the storm kterou otevřeli v # > devadesátých letech Volfgang Gullich, Kurt Albert a spol. 1300m stěna nás # > nepustila až na vrchol, 3 dny jsme čekali pod vrcholovým převisem až skončí # > Patagonské počasí. Pod celo nočním cyklu praní a odstřeďování v Portal Ledgi # > už bez jídla jsme se rozhodli slanit a byli jsme fakt rádi že sice vrchol # > nebyl ale Patagonské síly nás pustili až do údolí zdraví. Další lezení jsme # > nechali na později a šli trekovat, až jsme se protrekovali až pod Fitz Roy a # > Cerro Torre. Tam jsme zjistili že v teniskách to nepujde asi až na vrchol, a # > tak jsme se protrekovali zpátky až do Brna. Home sweet home. Info o lezení a # > Patagonii najdete na....
# >
# >
# > nebo
# >
# > 18.02.2007 Pavel Kryze a Richard Jurecka se vrátili z výletu do Patagonie, # > kde kromě focení stromů a kytek, lezli cestu Riders on the storm (7c+, A2+) # > na centrální věží Torres Central v národním parku Torres del Paine. Po # > přelezení více než 1000m cesty, známé Patagonské počasí je zastavilo 3 dny v # > kuse. 4 den už bez jídla se rozhodli slanit do údolí, a vrátit se zdraví do # > BC. Dobrá výbava jím umožnila nezmrznout jako všechna voda a energetické # > nápoje co měli sebou. Lezení hodnotí jako fantastické (obecně v celém parku) # > a i když nedali vrchol jsou rádi že přelezli asi jako první širočiny bez # > velkých friendů který jsou nutný na jištění (ale tentokrát nebyl čas je # > shánět). V údolí je počasí jak udělaný pro Turisty, ani teplo, ani horko, # > tak tam příjemně rozmrzli než se vrátili do centra Evropy, na Moravu.
# >
# >
 
# ------------ Původní zpráva ------------
# Od: Pavel Čupr
 # Předmět: Re: k patagonii # Datum: 20.1.2008 22:55:49 #
# Dle mého názoru by tam ty zprávy můžou být obě. Obě jsou dobré.Možná je spojit.
# Poradím se z webmajstrem Koldou .Chtělo by to nějakou fotku. Jenom, kde najdu # info o lezení v Patagonii?
#
# zdar Pavel Čupr
 
Slíbené foto přímo od Pavla Kryzeho najdete tady :

http://picasaweb.google.com/Pavel.Kryze/Patagonie?authkey=ZKmSPhPVwnE


 

ilustrační  foto  je z netu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Torres_del_Paine

http://www.puzzle-prodej.cz/torres-del-paine-patagonia-chile/ ,

A těšíme se na podrobnější  zážitky. Kolda