Schneeberg - výstup na Klosterwappen (2076 m.n.m.) , druhý nejbližší  dvoutisícový vrchol od Hodonína

 

Dlouho plánovaná a odkládaná akce se konečně uskutečnila. V redukované formě, bez noclehu, nicméně ji lze zařadit mezi nadmíru vydařené akce.

Spolu s kamarády Jirkou, Romanem a Jarou jsme mým rezavým vozem v pořádku a v dobrém čase dorazili na parkoviště u lanovky v Hinterm Faden (840 m). Nazuli boty, nasadili lyže a podél lanovky, po sjezdovce jsme rychle nabírali výšku. Na Edelweißhütte jsme ani nezastavovali. Srovnali se s mapou a po cestě zvané Fadensteig pokračovali nahoru. Kus lesem, pak lyže na batoh a kus mezi skalama až na vrcholový hřeben. Po cestě nás překvapilo početné stádo docela krotkých kamzíků.

Po mírném hřebeni jsme vytrvale pokračovali na sice zavřenou, ale s příjemným winterraumem k posezení lákající Fisherhütte. Po svačince jen pár set metrů na vrchol Klosterwappen (retranslační stanice) . Vrcholové foto a jedem dolů. Kus po stejné trase a pak po úbočích kopců dolů do údolí. nahoře sněhu není až tak moc, je vyfoukaný a občas lyže škrtnou i o kámen, ale níže už je ho dost. Zkraje řídkým lesem a pak jsme našli vyježděnou lyžařskou stopu směřující zpátky ke sjezdovce u Edelweißhütte. Chvílemi po příjemné, mírně klesající cestě, chvílemi po strmých sjezdech, které už vyžadovali pevné nohy a soustředěnost. V jednu chvíli se vydáváme po lákající odbočující svážnici. Po pár stech metrech se nám to nezdá , radíme se s mapou a správně se vracíme. Cesta vede do jiného údolí. Nakonec jsme trefili ke sjezdovce a sjet dolů bylo záležitostí pár minut. Zrovna vypnuli lanovku. Lyže do auta, napit , vyčurat a po sedmé jsme zpátky v Hodoníně.

 

Kluci díky , bylo to moc pěkné. Kolda

 

        trasa výstupu a sjezdu            mapa oblasti 2,5 MB

 

 

(upřesnění - nejbližší dvoutisícový vrchol od Hodonína je zřejmě Kaiserstein - 2061m , který leží necelých 1000 m severně od Klosterwappenu, 100 m od Fisherhütte)