TRE CIME di LAVAREDO

4. - 9. 7. 2006

 

Před námi dva dny státního svátku a tak si v pátek bereme dovolené a vyrážíme do italských Dolomit na Tre Cime di Lavaredo1. Pro všechny zúčastněné to byla premiéra a tak jsme se hodně těšili.

Základnu jsme si vytvořili z auta (hlavně za vydatných dešťů) a dvou stanů přímo na parkovišti pod chatou Auronzo2 2.320 m. Po zaplacení poplatku 20 EUR se již o nás nikdo nezajímal a nikomu jsme tam nevadili.

První den jsme nedočkavě vykročili vstříc kráse Dolomit a vychutnali si za pěkného počasí Via Ferratu De Luca na Monte Paterno3 2.744 m. Všude bylo opravdu rušno, potkávali jsme převážně japonce4, pro které jsme zřejmě byli „atraktivní“, tvořily se fronty na zajištěných cestách5 a protože jsme nikam nespěchali (kromě začínajícího kazícího se počasí), kolem 14hodiny jsme stanuli u kříže6. Sestup nám vyšel akorát, před deštěm jsme se schovali7 a plánovali další den.

Druhý den jsme nastoupili do stěny Grosse Grande 2.999m, nejvyšší věž z Tre Cime, a cestou Dibonova hrana8 IV- jsme za mlhy a deště9 dolezli na podvrcholovou polici. Na chvíli se mlha roztrhala a výhled10 byl opravdu úžasný! (Kleine Piccola 2.857m) Udělali nezbytné foto11 a urychleně začali sestupovat12. V suťovisku pod stěnou nás již stihl prudký déšť a naprostá tma – ještě že tak.

Třetí den byl odpočinkový a protože počasí už opravdu nepřálo, rozloučili jsme se s Tre Cime a přesunuli se do kempu nedaleko Marmelády. Cestou jsme se zastavili v Cortině, jasně, že fotka s Dibonem13 nemohla chybět. Plán na další den byla ferrata, ale bohužel kvůli počasí jsme přišli jen k nástupu14.

Nakonec jsme ještě dali jednu cestu na Hohe Wandě, kde nás při sestupu čekalo překvapení15.

A to je vše, hezké lezecké zážitky J

                                                                                    Miki