Zimní soustředění Vysoké Tatry - Brnčalova chata   18.3.-21.3.2006

 

Panorama zleva : Malý a Velký Kežmarský štít, Pyšný štít, Baranie rohy, Černý štít, Kolový štít, Jastrabia veža, Kozí štít + Žeruchové veže, Belanské Tatry

 

Oddílového soustředění spojeného se zimním výcvikem nováčků se zúčastnil historicky vysoký počet členů HO. Celých 19 horolezců se vydalo na Chatu pri Zelenom plese. Většina tam strávila 4 dny a podle své chuti se věnovala lezení, ledům, výcviku, skialpinistickým lyžím nebo jen lenošení na sluníčku.

 

Výcvik nováčků byl tradičně zaměřen na pohyb v zimním horském terénu, práci s mačkami a cepínem. Bohužel vrstva čerstvého sněhu některé dovednosti nedovolovala naplno vyzkoušet. Zato jsme mohli v reálu pozorovat množství lavin a lavinek a spojit je s Pavlovým teoretickým výkladem. Vykopali jsme 2 norské sondy na ověření stability sněhových vrstev. S nováčky jsme vystoupili do Východnej kozí štrbiny, odkud jsme s Pepou i sjeli na lyžích. Všichni nováčci si vyzkoušeli lezení v ledu, část výcviku byla věnována praktickému zhotovení nosítek z lana,  improvizovaných saní z lyži.  (Kolda)

 

A ostatní ..... ?