Uskutečněné oddílové akce

a další akce členů či přátel oddílu

   
   
   
2/10 Malá Fatra 2x (Pavel &spol) Stoh 27. 2.2010 Předpověď slibovala jasno , ale silný vítr. V rámci plnění závěrů „20. výroční schůze našeho HO o navazování družby s okolními oddíly“, jsme se dohodli s Karlem Nožičkou z Hradiště , že se vypravíme na Malou Fatru.
2/10

 

Velká Fatra - L Revůce, Ploská, (20-21.2.2010) O víkendu jsme byli na Velké Fatře. Ubytování jsme si zajistili v Liptovských Revůcách, vo Vyšnej, v penzionu Horec. Vřele doporučuji, byl jsem velmi příjemně překvapen.
04/10 Skialpová sezóna 2009-2010 telegraficky / zapsáno dle dostupných a podaných informací (bez záruky)
08/09 Hochswab - Karlmauer 1938m.n.m – Nordostkammin kl. IV+  V srpnu jsme byli s Robertem a Waškem na Hochswabu.Wašek měl díky úplně novému camelbagu nějaké střevní problémy a slíbil , že napíše o této hodnotné akci článek.
08/09 Ná, tož tady je pár řádků o výletu na Triglav. Je to staré jak práca, ale vyplníme čas, než se objeví aktuální skialpová dobrodružství.
09/09 Himaláje říjen 2009,  Trek kolem Kančendžungy severní cestou (... posílám krátkú zprávu o Nepálu, kerú sem musel napsat, nebo bych měl doma peklo :-) )
11/09 ZAVÍRÁNÍ SKAL v CHŘIBECH 21.-22.11. 2009 Jako znalec spíše světa vodního přijíždím na nádraží v Hodoníně s pocitem lehké nevědomosti. Za pár minut se přiřítí Peťa ve svém modrém svišťíkovi a my vyrážíme směr Osvětimany.
09/09 Měl jsem možnost vidět na vlastní oči od počátku do konce pád prvolezce. A protože k neštěstí chybělo málo, rád bych se s vámi o tuto zkušenost podělil.
09/09 Jsou víkendy , které by neměly zapadnout mezi těma druhýma a tento prodloužený k nim bezesporu patřil -  prodloužený víkend okolo Nováků (SK)-Vtáčník
10/09

Začalo to pozvánkou : Den otevřených dveří na lezecké stěně....  Přišlo se podívat asi 40 lidiček ve věku od 7 do 44 let, z nich si vlastní lezení vyzkoušelo 25 odvážlivců.

08/09

Letní  Tatry 8.8 - 11.8.2009. Na letní soustředění do Tater jsme vyráželi v sobotu ráno. Konkrétně jsme měli sraz ve Veselí nad Moravou u Hutníku ve 4:00, což odpovídalo budíčku před 3 hodinou ranní. /Bodejď by se nejelo brzo, ale dalo to přesvědčování./

08/09 Hoher Dachstein - Cesta do neznáma začala dne 26.7.2009 ve třináct nula něco. Velice slibně. Prosadily jsme s Jolčou v autě poslech Vypsané fixy a vyrazili směrem do Alp. Po cestě jsme si házely s růžovostí (pozn. růžovost = měkká gumová věc s očima a bodlinama, příjemná na dotek
07/09

Preiner Wand, Začátek července. Na slovenském Aladinu je nad Tatrami tmavěmodro, no a modrá není vždy dobrá, do Kanady víza, takže zbývá Rakousko. Třeba Raxy,  A Raxy nejsou jen Hölentall, ale i kopce které jsou kolem. A na některé z nich jdou i vylézt pěkné cesty.

  Ohlednutí za chytáním Nácvikem záchrany - reportáž v tisku Naše Slovácko
06/09 Dvakrát Hohe Wand a Heukuppe .  ... skalky už neberou a je načase vyrazit na něco delšího nebo na nějaký  výlet do hor. Jenže to  počasí je dost proměnlivé, nad 2000m nasněžilo. Postupně zavrhujeme Dachstein,Tatry, Hochswab, Preiner Wand a další. Takže nakonec vychytáváme aspoň jeden den hezkého počasí a vyrážíme na Hohe Wand.
04/09 Popradské Pleso očima Pavla  *  Popradské očima Pepy  - zimní oddílové sostředění
04/09 Magurka – Ďurková . Vysoké a Západné Tatry už byly už tento týden pasé. Komu by se chtělo hádat s ochranáři.  I když na lezení na pásech jde jít. Bezproblémové jsou Nízké Tatry, navíc severní doliny slibovaly lepší firn. Dost dlouho jsem se chystal někde mezi  Prašivou a Chabenec. Celkem dobré reference byly na oblast Magurka – Ďurková.  
03/09 Skalnatá dolina – Huncovský štít 2351m. Během  nekonečných týdnů čekání na ideální počasí pro tatranské lezení jsme spřádali plány na dobytí Tater, kde bychom zúročili tvrdý mixový trénink
03/09 "Storočná lavina" v Žiarskej dolině, Západné Tatry  - bezprostredné dojmy P. Gavlaka
01/09 Vánoční Sperlonga - Itálie .Na začátku zimy bylo na zimní lezení bylo ještě spousta času. A lezení na teplém sluníčku nám začalo scházet, tak jsme se rozhodli, že si to slunění ještě prodloužíme.
02/09

Velký Kric, nebo též Velký Grýč, je 970 metrů vysoká hora u Handlové, okres Prievidza, takže jen 2 hodky autem z Veselí. Patří do pohoří Vtáčnik, kde se nachází oblíbené skaly Vtáčnik – Hrádok.

01/09

hodonínští horolezci v místním tisku -str. 19 týdeníku Naše Slovácko č. 5   (pdf soubor 3,2 MB)
01/09 skialpové akce v sezóně 2008-2009
11/08 lezecký den pro mládež  stěna v tělocvičně otevřena na odpoledne pro všechny , kdo měli chuť si zalézt.
11/08
RETROLIDI V CHŘIBECH Zavírání skal v retro stylu, tím je myšleno přijet na Osvětimanky ve sto let starých pumpkách a kvádrech, něco polézt na konopném laně, a odjet na chatu do Vřesovic.     Video ke stažení !
9/08 letní a podzimní lezení - pár fotek od Jary
9/08 letní tatry   + fotky = stručně o oddílovém soustředění na Brnčále
9/08
Čtrnáct dní v sobě tlumím adrenalin. Čtrnáct dní přemýšlím jak sdělit vše kolektívu. Je to tak, dnes je to dva týdny, co jsme  překonali obtížnou feratu Hans von Haid na Preiner Wand
9/08
Bylo nás 13 vyvolených a hlavně přihlášených, v poslední chvíli Pepa ochořel, tak se nás na chatě Brnčála do pokoje nastěhovalo právě 12. Někteří odjížděli dříve a některé dokonce nahrazovali zdatní turisté z řad důchodců
8/08
Letos jsem se v létě nedostal ani do Tater. Nějak bylo málo času, pak chyběl spolulezec. Do hor se u nás moc lidem nechce. Pak jednou v konstruktivní debatě v hospodě (kde jinde se vedou konstruktivní debaty, že?) někdo řekl, že by jel na Blank. Ale nemohl tehdy, další nemohl pak, třetí mohl až potom, a Blank je daleko, co tak Dolomity.
7/08
Kyrgystán         V 18h 16.7. 2008 si konečně sedá Boeing 737 ruského Aeroflotu na ranvej moskevského letiště Šeremetejevo, první etapu naší expedice mám za sebou, tuto jsem musel absolvovat “free sólo”, od teď už by to mělo pokračovat duo.                            

7/08

Je mnoho cest i mnoho zajímavých vrcholů, které mají ve Vysokých Tatrách svoje kouzlo. Jedním z takových vrcholů, který je ještě nezatížen masovým turismem, žádnou lanovkou 29, vyhlídkou s restaurací, je nejvyšší vrchol Vysokých Tater.

5-6/08

Koukám, že Amerika se letos stala v oddíle docela oblíbeným cílem. Snad se časem taky nějakého povídání a obrázků z Aljašky dočkáme. My (Laďa Těthal a Jirka Klapal) jsme si vybrali Peru.

6/08

Stručná zpráva z cesty do Rakouska /Dachstein, Hallstatt, Hohe Wand/. Ve čtvrtek 19.června večer jsme ve složení Kolda, Rum, Mira, Miki a Peťura (ten z Brna) vyrazili směr Rakousko s cílem Dachstein, kde jsme
 chtěli vylézt Johann Kletersteig.

5/08

Höllental 8. – 11.5.2008 - Púvodně jsem se chtěl ze svého prvního článku nějak vykroutit, ale jaksi to nešlo, takže jsem napsal alespoň toto:Na Höllental, který netřeba představovat, jsme vyrazili druhý z prodloužených květnových víkendů, v sestavě kterou asi taky netřeba blíže představovat

2008

jaro 2008 - momentky z lezení

4/08

Už jsem dlouho přemýšlel, čím bych mohl obohatit některé členy hodonínského oddílu, kteří momentálně moc neholdují horolezení, ale o to víc holdují mýtům, starým legendám, toulkám přírodou,

4/08

Žiarská dolina, Západné Tatry, 5.-7.4.2008 , Sedím u PC, propocená trička jsou ve špinavém prádle , usušený batoh schovaný ve skříni a lyže se těší na další akci v garáži. Promítám si uplynulých pár dní a konstatuji, že se mimořádně vydařily.

3/08

Po roce je tu opět tradiční oddílová akce – zimní Tatry, pořádaná stejně jako minule na Popradském plese v malebné dolině Mengusovské. Tentokrát však došlo k zajímavému zpestření: 9 účastníků z celkových ± 15 se rozhodlo pro klasickou přepravu vlakem.

2/08

Zimní přelez hřebene Suchých skal  Původně jsem očekával zasněžené vrcholky skalnatých jehel a věží, ale počasí bylo tak pěkné, že místo zimního lezení jsme si užili sluníčka a vyhřátých skal vyčnívajících v řadách nad borovými a smrkovými lesy.

jaro/07

Hruboskalsko a Prachovské skály. Jak jsou pravdivé veselé historky z „písku“ o nejištěných spárách a o klasických „vraždách“, jsme se vypravili zjistit na víkend ve složení Jara B., Robert S., Jožka V. ( t. č. přechodné bydliště Horní dolní u Jičína) no a já.

2/08

Tatranský křest jednoho nováčka.  V úterý 12.2. jsem se ve večerních hodinách spontánně rozhodl a po ujištění, že ve Vysokých Tatrách je jasné, ale mrazivé počasí, vyrazil nočním rychlíkem směrem do Popradu.

2/08

Stoh – Malá Fatra  Jako obyčejně jsme plánovali Tatry. Ale některým bylo málo jet na dva dni, jiní zase ...

12/07

Hvar na přelomu roku.  Náš cíl se jmenuje Cliffbase u vesničky Sveta Nědělja na ostrově Hvar v Chorvatsku. Oblast nazval a vybudoval Slovák Miroslav Štec

1/08

Přes víkend jsme se chystali do Tater. Ale nějak se to začalo ve čtvrtek hroutit. Celkem špatná předpověď, Popradské plné Maďarů, navíc

12/07

Koho by nelákalo podívat se tam co se skrývá pod takovým kouzelným názvem  jako Patagonie. trochu nečekaně jsme měli tuhle příležitost ...

12/07

Přechod Roháčů od Joža  Vianoce 2007 boli v znameni inverzneho pocasia a pre mna zial i nejakeho  hnusneho zapalu hrtana. Po asi tyzdni kurirovania som sa konecne dostal  aspon na Stefana na vychadzku na Rozsutec a dalsi den na Racu.

12/07

CITYWALL – Klettersteig Salzburg . Pokud náhodou zavítáte do tohoto krásného města a dřív než si začnete vychutnávat mozartové čokoládové „Kugeln“ a procházet se historickou částí mezi Domem a Kollege Kirche, dovolil bych si vám nabídnout vyhlídku na město z ptačí perspektivy

11/07

Napsali o nás v novinách - str. 31 (soubor pdf 4,8 MB)

10/07

Silvrettagrupe/Der Grosse Piz Buin (3312m)     Víkend 12.-13.10. sliboval nádherné počasí a to se také podle prognózy vyplnilo do posledního paprsku sluníčka

9/07

21.9.2007 v pátek okolo 23:30h jsme vyjeli nás pět do Walliských Alp. Čekalo nás tisíc kilometrů

8/07

střípky z Tater - léto 2007

*

Predhorie - Hodoňákama "nově objevená" lezecká oblast. Nenechali jsme se zlákat burčákovou Pálavou a na popud Jary (a jeho průvodčíka) a mě jsme vyrazili

*

Česko/Slovenská expedice KAVKAZ 2007/ELBRUS 5642m Karla Pazourka a Michala Habšudy

*

Výprava na Piz Bernina - švýcarsko-italská hranice /5.-8.7.2007/

*

FINALE LIGURE - Waškova "zimní dovolená"

*

Zimní soustředění - Vysoké Tatry - Popradské Pleso -    31.3 - 3.4.2007

*

Také v našem oddíle není jednoduché,naplnit auto na zimní turistiku. Nicmeně podařilo se. Vydali jsme se 3-4.3 na Malou Fatru,ve dvou stanových družstvech,

*

Dne 18. 2. 2007 se uskutečnila celkem rychle domluvená skiakce do oblasti Schneebergu (Alpy), kde jsme směřovali na vrchol Klosterwappen

*

velkofatranského deníčku – únor 2007. Sobota. Do Lipt.Revůc přijíždíme v sobotu odpoledne. Je pozdě , stihneme

*

Koncem listopadu napadl první sníh a tak jsme se rozhodli odtáhnout na víkend na jih s vidinou slunce, tepla a lezenice do Paklenice a to

*

toto není o lezení, Javořina na běžkách

*

Na skialpech na Stoh - Malá Fatra 4.2.2007

*

Fotoreportáž z výšlapu na Dachstein 25. - 26. 1. 2007 (Mikča & Mira)

*

Zdar Koldo, jak se máš ? Posílám ti fotky z našeho nováčkovského působení na okolních skalkách

*

Předvánoční výšlap na Kaiserstein - Schneeberg Tak jsme se zase vydali k našim jižním sousedům. Protože dole byla zima ...

*

Nový nákres Patagonského léta od Kuby

*

Nízne Tatry - Chabenec (1955 m) je mohutný horský masív hôľného reliéfu v žulovom jadre pohoria s pretiahnutým vrcholovým hrebeňom

*

Letní soustředění Vysoké Tatry - Zbojnická chata   12-14.8.2006.Takže to zase zůstalo na mě ....jen pár postřehů - pro ty co nebyly, a pár faktů - aby se nezapomnělo

*

Hohewand očima Waška

*

skialpová sezóna 2005/2006

*

Paklenica P.Č.& rodina

*

Hochswab & Hölentall

*

Korsika - ostrov hor a kamení

*

Dolomity - Tre Cime

*

údolí Doubravy

*

Z  výstavy - foto 1  a  foto 2

*

Žiarska dolina

*

Kubovo ohlédnutí za uplynulou zimní sezónou

*

Zimní soustředění Vysoké Tatry

*

300 minut na Malé Fatře

*

Po "soplu" na Slavkovský štít

*

Malá Fatra

 

*

HoheWand

 

*

Tatry - Teryho chata

 

*

Ortler

 

*

Palava

 

*

Matterhorn

 

*

Tatry - Galerka, Centr. pilíř

 

*

Rychlovka ze Západnej Lomnice

 

*

Horoškola - Trnávky 05

 

*

Výročka 2005

 

*

Javořina - zimní táboření

 

*

Skialpinistický výstup na Klosterwappen

 

*

Něco od Jary - skialp Slavkovský štít a ledy

 

*

skialp Strání -Javořina

 

*

Jeseníky - Velký Kotel